Miniar prvým strelcom nového ročníka!

30.09.2012 12:16

V piatok 28.septembra začal nový ročník MFL. Prvým zápasom bol súboj medzi obhajcom prvenstva Fight Night Teamom a FBC Slovan. Obhajca nastúpil na zápas len so siedmimi hráčmi a spoliehal najmä na častú streľbu. Naopak FBC Slovan točil dve štvorky a najmä v prvej tretine hraj aktívne a kombinačne. To sa mu aj vyplatilo, po desiatich minútach viedol 2:0 gólmi Jara Miniara a Miša Radnótiho. V druhej tretine ale Slovan prestal byť aktívny, čo sa prejavilo tým, že len 4 krát vystrelil na bránku. Našťastie preň brankár súpera nemal svoj deň a dostal dva góly. Fight Night Team sa však gólom v poslednej minúte druhej tretiny vrátil do zápasu. V poslednej tretine to bol zaujímavý súboj štýlom hore - dolu, avšak nižšej florbalovej kvality. Obhajca zápas vyrovanal, no tri minúty pred koncom poslal Radnóti Slovan znova do vedenia, ktoré si taktickým záverom slovanisti ustrážili. Rozhodca Kmeť pískal dobre.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Fight Night Team 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)
3´1:0(Miniar, A:Fačka), 5´2:0(Radnóti), 11´3:0 (Fačka, A:Tóth), 12´3:1 (Kováč), 14´4:1 (Tóth, A:Fačka), 20´4:2 (Halaj, A:Blahuta M.), 24´4:3 (Halaj), 26´4:4 (Kováč), 27´5:4 (Radnóti)

V druhom zápase prvého hracieho dňa nastúpil proti obhajcovi prvenstva nováčik z Kružna. Fight Night Team dopísal na súpisku Miša Repčíka a do bránky postavil Juraja Šándora. Taktiku však nezmenil a spoliehal na rýchlu hru s častým zakončovaním. Kružno prekvapilo širokým kádrom a peknou kombinačnou hrou. Najmä mladí hráči Kružna preukazovali dobrú individuálnu prácu s hokejkou. Kružno ale doplácalo na chyby v obrane, ktoré súper trestal. Napriek tomu sa obe družstvá dve tretiny ťahali o gól. Rozhodujúcou sa stala 21.minúta, v ktorej Fight Night Team odskočil na trojgólový náskok, čo psychicky Kružno neznieslo. Navyše im dochádzali aj fyzické sily a na konci zápasu to vzdal aj ich brankár. Výsledkom bolo vysoké víťazstvo obhajcu o šesť gólov a to najmä vďaka šiestim gólom "Matesa" Blahutu.

FBK Kružno - Fight Night Team 5:11 (2:2, 2:3, 1:6)
3´1:0(Kováčik, A:Kosorín), 4´1:1(Blahuta M., A: Halaj), 6´1:2 (Kováč), 10´2:2 (Nosáľ), 14´2:3 (Blahuta M.), 15´2:4 (Blahuta M.), 16´3:4 (Kosorin), 17´3:5 (Blahuta M.), 17´4:5 (Nosáľ), 21´4:6(Kováč), 21´4:7(Stanko, A:Kováč), 24´5:7(Kmeť, A:Kyzek), 25´5:8(Blahuta M.), 27´5:9(Blahuta M.), 29´5:10(Mrnka, A:Blahuta M.), 30´5:11(Halaj)