GPMF: Deň tretí

12.08.2014 20:14

V pondelok dohrali družstvá program základnej časti turnaja o Gemerský pohár mladých florbalistov proti súperom, s ktorými si zatiaľ nezahrali. Najviac pozornosti samozrejme pútal druhý súboj, v ktorom sa v priamej konfrontácii stretli družstvá stále bojujúce o finále.

T"18" - TITANS 5:11

Tempo zápasu a nasadenie hráčov zodpovedalo skutočnosti, že zápas už nič podstatné neriešil. Titáni sa snažili často striedať, u súpera bolo na palubovke cítiť rozdiel v kvalite jednotlivých formácií. Kým prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom Titáni potvrdili, že patria do finále a zaslúžene zvíťazili napriek dvom fantastickým zákrokom Brozmana (premiérovo v bránke) na záver.

T"18": Brozman T. - Benda, Orságh, Tóth P., Totkovič (2+3), Brozman M., Kurek (1+1), Rapčanň, Fačka (2+0)

TITANS: Šándor M. (1 asistencia) - Blahuta M. (2+1), Blahuta J., Mrnka (2+1), Mázik (1+0), Vančík (3+0), Kučerák (0+1), Astaloš (2+2), Kyzek (2+0)

Biele Škrečky - Vesmírni Jašteri 5:5

Zápas o všetko začali lepšie Škrečky, keď využili chybu premiérovo chytajúceho Štofaníka. Potom sa súperi v dramatickom zápase ťahali furt o jeden gól. Kým na jednej strane úradoval "doktor Kostovič", na druhej strane "doktor Farkaš". V druhom polčase šlo potom o veľa. Obaja súperi si nedarovali priestor na ihrisku, viac síl však mali predsa len mladšie Škrečky, ktoré vďaka dravosti Farkaša vyhrávali 3 minúty pred koncom už 5:3. Potom nevyužili nie jednu čistú gólovú príležitosť, keď nepremenili ani šancu pred prázdnou bránkou. Spomínané tri minúty pred koncom sa vyplatila Jašterom hra vabank na vpredu stojaceho Kostoviča, ktorý bezpečne premenil sólo na brankára a vrátil Jašterov do hry o finále. Minútu a pol pred koncom spravil chybu Útis, šiel na trestnú lavicu a následnú presilovku minútu pred koncom využil Hutáš. Zvyšok času už skúsenejší Jašteri zvládli a vďaka celkovému lepšiemu skóre sa predstavia v zajtrajšom finále!

Biele Škrečky: Polák - Múčka (0+1), Hronec P., Nosáľ (1+1), Útis (0+1), Mišurák, Farkaš (4+0), Beracko

Vesmírni Jašteri: Štofaník - Kostovič (3+0), Hutáš P.(2+0), Rohár, Hronec E., Štork, Amrich, Hutáš R. (0+1)

Tabuľka základnej časti

1. TITANS 6b 39:13

2. Vesmírni Jašteri 3b 27:31

3. Biele Škrečky 3b 14:20

4. T"18" 0b 18:34

V utorokovom finálovom programe sa preto od 16:00 v súboji o celkové 3.miesto stretnú Biele Škrečky a T18 (súboj v základnej časti vyhrali Biele Škrečky 8:7) a od 17:00 vo finále Titáni proti Vesmírnym Jašterom (v základnej časti Titáni využili neprítomnosť hlavného brankára Jašterov a zvíťazili vysoko 20:7).